Polish Armored Division [_PAD_]

Witamy na oficjalnej stronie klanu Polish Armored Division.

O NAS


Jesteśmy polskim klanem w World of Tanks Blitz od samego początku funkcjonowania klanów, czyli 5 sierpnia 2015 roku. Wielu może nas pamiętać pod poprzednią nazwą Polish Armoured Division [PAD].


Stawiamy na aktywność, granie w plutonach, ciągłe rozwijanie umiejętności i taktykę - wszystko co potrzebne do osiągania przewagi na polu walki. Kiedy możemy uczestniczymy w turniejach, wydarzeniach między klanowych, gramy w odliczanie. Stawiamy na dobrą zabawę w świetnym, zgranym towarzystwie.Geneza nazwy klanu


"Żołnierz polski bije się o wolność wielu narodów, ale umiera tylko dla Polski".


Nazwą chcemy przypomnieć i nawiązać do bohaterów 1 Dywizji Pancernej - wielkiej jednostki pancernej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w czasie II Wojny Światowej (1942 - 1947). 1 Dywizja Pancerna została sformowana na podstawie rozkazu Naczelnego Wodza gen. broni Władysława Sikorskiego. Pierwszym dowódcą jednostki był gen. Stanisław Maczek, a sama 1DP walczyła w zachodniej części Europy, m.in. w Normandii, Belgi, Holandii i Niemczech w ramach operacji Totalize i Tractable, biorąc udział i kształtująć wynik bitew pod Falaise i o Mont Ormel.


Jednostka dysponowała m.in. czołgami typu M4 Sherman, Mk VIII Cromwell oraz wozami bojowymi Carrier.


Chcesz do nas dołączyć?

Jesteś zainteresowany dołaczeniem do nas? Sprawdź poniższy link, zapoznaj się z minimalnymi wymaganiami i zaaplikuj.

Rekrutacja